Mega Holding, Mega Holdings, Neden Mega Holdings, Mega Holdings nedir?

Özdisiplin nasıl kazanılır?

Written by admin on February 27th, 2017. Posted in Uncategorized

Disiplinsiz networker, paten yapan bir ahtapota benzer. Bol bol hareket vardır, ama ileri mi, geri mi, yoksa yana doğru mu gideceği hiç belli olmaz. Bir networkersan ve çok çalışmana rağmen çok az somut sonuç elde ediyorsan, öz disiplinden yoksun olabilirsin.

ozdisiplin-ridvandereli-selfdicipline

Öz disiplin kazanmak için benim uyguladığım ve sizlere öğretebileceğim 3 maddelik bu yöntemi izin verirseniz sizinle paylaşmak istiyorum.

1- Önceliklerinizi belirleyin. Hayatta sizin için en fazla önemi olan iki ya da üç alanı düşünün. Bunları yazın ve yanlarına da bu alanlarda gelişmek için edinmeniz ve geliştirmeniz gereken becerileri sıralayın. Bu becerileri edinmek için, günlük ya da haftalık bir plan hazırlayın.

2- Sebeplerini sıralayın. Listesini yapmış olduğunuz becerilerin size olan faydalarını da listeleyin. Bu listeyi her gün görebileceğiniz bir yere asın. Kendinizde devam etme isteği bulamadığınız günlerde, bu listeye ihtiyacınız olacak. Okuyun..

3- Bahane uydurmayın. Yapmış olduğunuz plana uymamak için bulacağınız bütün bahaneleri önceden yazın. Hepsini gözden geçirin. Bunlardan kurtulmanız gerekecek. Bir bahane size mantıklı görünse bile, onun üstesinden gelmenin bir yolunu bulun. Kendinize vazgeçmek için herhangi bir sebep yaratmayın. Unutmayın, ancak disiplinli olursanız kalıcı olarak hayallerinizi yaşama imkanına ulaşırsınız.

Günlük öz disiplin sözünü aklınızdan çıkarmayın:

“Bugün para kazanmak için en doğru çalışma zamanı, 14 gün önceydi. En doğru ikinci zaman ise, bugündür.”

Sizin başarınıza,
Rıdvan

Tags: , , , , , , , ,

Trackback from your site.

Leave a comment

Sosyal Bookmarks

Twitter

Geleceği görebilen kişi vizyoner kişidir.

Contact

  • Telefon : +90 544 299 20 79
  • Email : info[at]ridvandereli.com
İLETİŞİM