Mega Holding, Mega Holdings, Neden Mega Holdings, Mega Holdings nedir?

Network Marketing ve ..

Written by admin on November 3rd, 2012. Posted in Uncategorized

Doğrudan Satış Derneği’nin yaptığı bir araştırmaya göre, dünya genelinde Network Marketing sisteminde çalışan bayanların oranı %80‘in üzerindedir. Dünyada ve Türkiye’de diğer firmalara baktığımızda bayanlar çok daha zor şartlarda ve çok daha az kar payı almalarına rağmen Network Marketing sistemine daha fazla ilgi duymakla beraber daha yoğunlukta çalışmaktadırlar.

Network Marketing sisteminde başarılı olmak için bayanlardan öğreneceğimiz bazı hususlar ve ince noktalar olduğunu düşünüyorum. Bayanların tabiatları gereği biz erkeklerden çok daha güçlü oldukları yönleri vardır. Şimdi isterseniz bunlara beraber bakalım.

Şunu içtenlikle söyleyebilirim. Bayanlar erkeklerden daha sadıktırlar. Mevzu ne olursa olsun eğer tam anlamıyla bir şeye inanırlarsa kimse onları mücadelelerinden yıldıramaz. Mücadelelerini zirveye taşıyana dek asla pes etmezler. Elbette siz de takdir edersiniz ki sadakatle birlikte mücadele edebilmek için azim de gerekiyor. Bayanların azmi ise herkes tarafından bariz olarak bilinen bir durumdur. Tabi yaptıkları işi ciddiye alırlar ve rekabetçi yönleri ağır basar çünkü hep en iyi olmak ve en iyiyi yapmak isterler.

Network Marketing hızlı bir şekilde çevreyle yakınlık kurmayı ve dürüst olmayı gerektirir. Bu konuda bayanlar çok daha iyidir. Buda iletişim becerilerinin iyi olmasından ve ortamlarda farklı kişilerle çabuk diyalog kurabilmelerinden kaynaklanıyor.

Network Marketing Sistemi duygularla yapılan bir iştir. Bayanlar erkeklerden daha duygusaldır. Bu yüzden de çevreleri ile daha iyi etkileşim kurabiliyorlar. İnsanların duygusal tarafına daha hızlı dokunurlar. Bu yapılar kırılması zor olan sert bağlardır. Buradaki anahtar, davet edilen birinin neden Network Marketing ile ilgileneceğinin temel sebebini anlamaktır ve sonra bu duygusal yaklaşımı temin etmektir.

Bir diğer unsur bayanlar daha cesaretli ve cesaretlendiricidirler. Birçok insan korktuğu veya cesaret edemediği için bu işe girmemiştir. Korkmamak milyonlarca dolar kazanılacağı anlamını taşır. Çünkü insanlar korktukça tutsak; umut ettikçe özgürdürler.

Network Marketing bilincini kavramış olan herkesin bilhassa Binary metodu ile çalışan firmalarda bu firmalara örnek verecek olursak Mega Holdings Binary metodu ile çalışmaktadır. Ve aktif müşterilerin hedefi ise bu işi çok iyi yapabileceğine inandığı iki tane iyi lider yetiştirmektir. Onlar (bayanlar) harika Network Marketing liderleri yetiştirir, çünkü onlar neyin alt kollarını motive edeceğini bilir ve onları heyecanlı tutmak için bu noktaları kullanırlar.

İnsanların ilgisini çekmek için, daha ağır olan, daha az dikkat eden erkeklerin yaklaşımından daha yumuşak bir yaklaşımı vardır. Bu durum onların yapısında vardır. Ayrıca bayanlar ilişkileri beslemede daha iyidir. Bunu hepimizde kabul ediyoruz ya da etmek zorundayız.

Network Marketing sisteminin temelinde kazanma ve kazandırma vardır. (Ki biz bunu misyon haline getirdik. Ve dedik ki bu işte herkes kendinden önce alt kollarının kazanmasını sağlamalıdır.) Yani Win-Win Kazan-Kazandır. Bayanlar kazan – kazandır ortamını oluşturmak içindeyken, erkekler daha çok yarışmanın ve kazanmanın içindedirler. Her durumda davet ettikleri kişi ile nasıl kazan-kazandır ortamını oluşturabileceklerini değerlendirir. Bunun için çaba sarf ederler.

Genellikle bayanlar Network Marketing sistemine daha yüksek bir sağlamlık seviyesi getirirler. Çünkü yaptıkları işleri özenle yaparlar amaç ise en iyisi olmaktır. Bununla birlikte yapılanı sahiplenirler sahiplenme duygusunu HİSSETMEKTEN son derece hoşlanırlar. Hoşlandıkları olgular onları heyecanlandırır. Ki zaten heyecan duyulmadan yapılan işlerde başarılamaz. Erkekler galip gelmeye ve kazanmaya odaklanabilirler. Bu Network Marketing prensibine terstir. Burada biz paylaşmak, büyütmek ve diğer insanları başarmaları için desteklemek istiyoruz. Zaten çevremizde ki insanları dâhil ederken de onların kazanmalarını sağlamak için dâhil ederiz.

Son olarak bayan arkadaşlar bu söylediklerim gözlemlerimdir. Temennim hepinizin saydığım kriterler doğrultusunda bu endüstride en iyi yerlere gelmenizdir. Bu söylediklerimin sizi şımartacağını düşünmüyorum. Çünkü asiller şımarmaz. Bay arkadaşlar; bayanların bu kadar güçlü yönleri varken ve hepimizin çevresinde de kazanmasını istediğimiz bayanlar varken ne duruyoruz o halde?

21. yüzyılın en modern ve gelişmiş ticari sistemi olan Network Marketing sisteminde gerek bay gerek bayan arkadaşlarımıza çıktıkları heyecanlarla zorluklarla ve mutluluklarla dolu gizemli yolculukta başarılar diler, bu sektöre adlarını altın harflerle yazdırmalarını ümit ediyorum.

Mesut ÖPENGİN

Not: Mesut Öpengin’in blogundan alınmıştır. Umarım istifade edersiniz.

Tags: , , , ,

Trackback from your site.

Sosyal Bookmarks

Twitter

Geleceği görebilen kişi vizyoner kişidir.

Contact

  • Telefon : +90 544 299 20 79
  • Email : info[at]ridvandereli.com
İLETİŞİM