Mega Holding, Mega Holdings, Neden Mega Holdings, Mega Holdings nedir?

Kadınlar ve Doğrudan ..

Written by admin on November 3rd, 2012. Posted in Uncategorized

Doğrudan satış, kadınların sayıca ağırlıkta olduğu bir iş koludur. Bu oran birçok ülkede %80’lerdedir, hatta bazı yerlerde %90’a yaklaşır. Türkiye’de bu konuda yapılmış ciddi bir araştırma yok ama oranın hemen hemen aynı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Doğrudan satışın (Network Marketing) kadınlara bu denli hitap ediyor olmasının çok geçerli nedenleri vardır:

Her şeyden önce doğrudan satış, evden çalışarak yapılır. Yani sabah 9-akşam 6 evin dışında, bir işyerinde bulunma zorunluluğu yoktur. Bu, evin ve çocukların işini yüklenmiş ev kadını için mükemmel bir çözümdür.

Doğrudan satış, kişinin kendisinin (sadece kendisinin) istediği kadar çalışabildiği çok özel bir iş koludur. Böylece ev kadınları, evlerinin işlerinden arta kalan zaman ne kadarsa, o kadar çalışarak bu işi yürütebilirler.

Bazı ailelerde kadının rolü yalnızca ve kesinlikle “ev kadını” olarak belirlenmiştir. Bu, kendisine bu rolü biçen otoriteye bir tehdit oluşturmadan ek roller de üstlenebileceği çok önemli bir fırsattır.

Kadın maddi olanaksızlıklar nedeniyle ya da sosyal anlamda kapalı bir çevrede büyüdüğü için eğitimini tamamlayamayıp bir meslek sahibi olamadıysa, bu hiç sorun değildir. Doğrudan satışta, öncesinde bir mesleki eğitim almanın gerekli olmadığını biliyoruz. Eğitimi yarım kalmış kadının da çok başarılı olup büyük kazançlara ulaşma şansı, kadın-erkek herkesle eşittir.

Kadın doğrudan satış yaparak, “iş dünyasında” da başarılı olup hem aile ve hem de yakın çevresi içindeki konumunu daha yukarılara taşıyabilir. Bunun ne denli gurur verici olduğunu görmek için herhangi bir çok katlı pazarlama şirketinin ödül etkinliğine gitmeniz yeterlidir.

Ve son olarak, artık öğrendiği bir işi olduğu için kadın, aile bütçesinde olabilecek herhangi bir sarsıntıda çalışma süresini kolaylıkla artırıp aile bütçesini toparlayabilir.

Doğrudan satış kısaca, kadının hem psikolojik ve hem de maddi olarak kendisini güçlendirebildiği ve en az bunun kadar önemlisi, bu gücü başka kadınlara da aktarabildiği bir yoldur.

Daha fazla yazı için;

http://dogrudansatis.blogspot.com/

Tags: ,

Trackback from your site.

Leave a comment

Sosyal Bookmarks

Twitter

Geleceği görebilen kişi vizyoner kişidir.

Contact

  • Telefon : +90 544 299 20 79
  • Email : info[at]ridvandereli.com
İLETİŞİM